درباره علیستریتور

مدت ها پیش در کنار برخی از دوستانم شروع به طراحی گرافیکی کردیم. در ابتدای کار برخی از اصول بسیار پایه ایی را از طراحی آموختیم و بعد از آن با نرم افزار جذاب فتوشاپ آشنا شدیم و یک سال با آن کار کردیم و وارد بازار کار شدیم و از همه مهم تر به این کار عشق می ورزیدیم.

بعد از اینکه در دنیای طراحان جای خود را یافتیم، فهمیدیم در چه سطح پایینی در حال فعالیت هستیم و تصمیم بر ارتقای جایگاه خود گرفتیم. اولین و مهم ترین نرم افزاری که در طراحی دو بعدی پیدا کردیم، illustrator بود و شروع کردیم به یاد گرفتن این نرم افزار جذاب.

مدت ها سرگردان چرخیدیم و نتوانستیم در منابع فارسی آموزش خوبی پیدا کنیم(البته این اتفاق چند سال پیش افتاد) و چون خودمون رو مجبور به یادگرفتن این نرم افزار کرده بودیم از هیچ راهی نگذشتیم تا به هر سختی بود این نرم افزار رو یاد گرفتیم و البته توی این مسیر سختی های زیادی رو کشیدیم.

برای یاد گرفتن فتوشاپ ما طی یک هفته آموزش های اولیه رو تموم کردیم و شروع کردیم به طراحی و بعد از یک سال به عنوان طراح حرفی برای گفتن داشتیم(البته به نظر ما طراحی اصلا به نرم افزار ربطی نداره و هنر در طراحی خیلی حرف برای گفتن داره) ولی در illustrator چند ماه برای ما این آموزش طول کشید و به نوعی بخشی از اون رو هم به صورت تجربی یاد گرفتیم.

علاقه شخصی من به آموزش دادن و سایت هست و با توجه به این که دیدم این نرم افزار این قدر غریبه تصمیم گرفتم تا سایتی رو برای آموزش تخصصی این نرم افزار راه اندازی کنم. در ادامه مسیر تمام دوستان به من کمک کردن تا این منبع را راه اندازی کنیم و در حال حاظر به عنوان سرپرست های تیم در حال فعالیت هستیم.

شاید برای شما اسم علیستریتور عجیب باشه اما باید بگم این اسم رو ما بر حسب اتفاق خلق کردیم. اسم یکی از اعضای این تیم، علی هستش که واقعا پسر دوست داشتنیه و خیلی هم در طراحی حرفیه‌ای عمل میکنه. پیشرو این تیم برای یادگیری illustrator علی بود و چون بعضی ها ایلاستریتور رو ایلیستریتور هم تلفظ میکنن ما اینو هی قاطی میکردیم و چون اینو دو اسم(ایلیتستریتور و علی) از نظر گفتاری شبیه هم بودن ما هی درهم ور هم میگفتیم تا اینکه اسم illustrator رو ما میگفتیم علی‌استریتور و همین باعث شد تا زمان انتخاب اسم از این اسم استفاده کنیم.

در حال حاظر ما تمام تلاش خود را بکار بسته ایم تا بتوانیم آموزش های خوبی را بر اساس تجربه چند ساله خود در illustrator بنویسیم و رکورد کنیم و در اختیار دیگران بزاریم.